BirikimMerhaba,

Birikim Mühendislik ve Endüstriyel Yüklenim Ltd. Şti. çimento, madencilik ve enerji sektörleri ağırlıklı olarak anahtar teslimi endüstriyel tesis hizmeti vermek üzere 2003 yılında kurulmuştur.

Birikim, genç bir firma olmakla beraber sektörde 35 yılı aşkın bir deneyimden güç almaktadır. Kazan ilçesinde toplam 5000 metre kare üzerinde kapalı alanda mekanik ve çelik imalat yapabilen altyapı yine firma bünyesindeki tam zamanlı bir mühendislik grubu ile birleşince firma komple tesis projelerine talip olabilir duruma evrilmiştir.

Aylık 500 ton çelik işleme kapasitesi teknik ekip tarafından eğitilmiş alt yüklenicilerle birlikte 800 tona ulaşmaktadır.

Başta konveyör ve depolama olmak üzere öncelikle taneli malzeme işleyen endüstriyel tesisler ana ilgi alanımızı oluşturmaktadır. Anahtar teslimi bu tür tesislerin yapımı dışında 12 yıldır başta Metso Minerals olmak üzere bir çok yabancı firmanın imalatlarının inspektörlerin denetim ve eğitimi altında yapılagelmesi firmanın imalat yetenek ve kalitesini oldukça yükseltmiştir.

Madencilik sektöründe kırma-eleme ve flotasyon tesisleri ağırlıklı projeler yanında özellikle altın madenlerinde overland konveyörler ve mobil taşıma
yayma ekipmanlarında oluşan bilgi birikimi ve referanslar yabancı firmalara olan bağlılığı ciddi oranda ortadan kaldırmış ve güvenilir bir alternatif oluşturabilmiştir.

Keza cam ve seramik sektörleri ağırlıklı bir çok anahtar teslimi harman tesisi projeleri hayata geçirilmiştir.

Müşteri ve proje bazlı kalite planlarına dayalı üretim prosesimiz, 2009 yılı sonu itibarıyla ISO9001 kalite güvence belgesine layık görülmüştür. Ayrıca kaynaklı imalata yönelik EN 3834-2 ve çelik konstrüksiyonda tasarım ve imalatı kapsayan EN 1090 sertifikalarına sahip bulunmaktayız. Çeşitli ekipmanlara yönelik CE belgeleri verebilmekteyiz.

Amacımız, bu etkinliklerin nitel ve nicel olarak ve değişik sektörlerde geliştirilerek sürdürülmesi ve dünyanın her köşesinde bize güvenen iş ortaklarımızın sayıca arttırılmasıdır.

#konveyor #yığın taşıma #maden #çelik #mühendislik #proje yönetimi #imalat #montaj #kalite #conveyor #birikim #tesis #it #conveyor system # kalite kontrol #project management #engineering #manufacturing #assembly #quality control #konveyör